poniedziałek, 4 maja 2009

ZBIERAMY NAGRODY!


Ha! „Aktivist” został nagrodzony w szóstej edycji Polskiego Konkursu Reklamy KTR. Nagroda została przyznana mu w kategorii Design - Edytorial za nowy layout przygotowany przez Magdę Piwowar. Nagrodę odebrała dumna Magda podczas gali KTR, która odbyła się w Multikinie Złote Tarasy.
Sama gala niestety była raczej nudnawa. Prowadzący był wybitnie nieśmieszny, do tego stopnia, że jego wyjątkowo nieudany dowcip dotyczący nagości hostess wręczających nagrody został przez publikę wybuczany. Samo wręczanie było strasznie chaotyczne, na scenie mijali się niemalże biegiem nagrodzeni, ktoś zabrał mikrofon, więc nawet nie można było podziękować mamie. Ogólnie panował lekki chaos, a prowadzący dyskutowali między sobą, co teraz będzie i o czym nam powiedzą. Najjaśniejszym punktem imprezy były wizualizacje stworzone przez najlepszych polskich rysowników, które ozdabiały wielki ekran za sceną. Mogliśmy prześledzić kreska po kresce jak powstają rysunki. Dzięki temu przetrwaliśmy prawie do końca.
Niemniej jednak strasznie się cieszymy z nagrody, zwłaszcza, że nasz layout został doceniony już po ukazaniu się pierwszego numeru w nowej szacie. Co ważne, żaden inny layout nie został w tym roku nagrodzony, tym bardziej się cieszymy, że nasz został dostrzeżony.
W szóstej edycji Polskiego Konkursu Reklamy KTR' 2009 wyróżnienia zostały przyznane w dziesięciu kategoriach. Do konkursu 150 agencji komunikacji marketingowej, mediów i indywidualnych zgłosiło łącznie 594 prace. Zwycięzców wybrało 190-osobowe jury pod przewodnictwem Matiasa Palm-Jensen, creative presidenta szwedzkiej agencji Farfar, należącej do grupy Isobar. [Syka]