piątek, 22 maja 2009

15-16.05 - CHRIST AGONY, CEMENTARY OF SCREAM, PAIN I INNI @ PROGRESJA, WARSZAWA

Takiego weekendu stołeczni metalowcy nie mieli od dawna i pewnie długo mieć nie będą. W piątek do Progresji zawitała nieświęta ekipa Christ Agony. Swego czasu chłopcy byli bardziej popularni od Behemotha, ale Nergal & C.O. niechcący odebrał Cezarowi co cesarskie (i teraz lansuje się z Dodą), a mazurska formacja odpuściła, zaszywając się gdzieś w lasach Morąga. Teraz powróciła i... Cóż, choć zagrała z pięcioma bodaj supportami, przyciągnęła raptem garstkę fanów. Zagrali super, sporo staroci, w tym „Moonlight” (see below).


Powrót nocnym, parę godzin snu i trzeba się było zbierać, bo kolejny wieczór, kolejna impreza. Tym razem tłum większy, bo i gwiazdy większe. My przyszliśmy przede wszystkim obejrzeć w akcji innych weteranów polskiego metalu, tym razem w wersji doom – Cemetery of Scream. Z nowym wokalistą o niesamowitych dreadach i niesamowitym głosie prezentują się fantastycznie. Zobaczcie sami.


Przed Polakami najmocniejszy występ wieczoru dali Ukraińcy z Gloom of Doom.


A po Cemetery na scenę wkroczyła Sirenia – formacja, która przyciągnęła do Progresji tłumy nadwrażliwej młodzieży. Wtedy też udaliśmy się na piwo, więc następuje luka w wideorealacji. Poprawiliśmy się na koniec, bo swoje taneczne oblicze prezentowała ikona szwedzkiego metalu Peter Tägtgren wraz z kapelą Pain. Wcale nie bolało!