czwartek, 20 września 2012

Street Art Fashion w Galerii Koloru


Street/Art/Fashion



Wejście od podwórka, surowość betonu i niewielka kameralna przestrzeń. Tak właśnie wygląda warszawska Galeria Koloru, w której w ubiegłym tygodniu miał miejsce wernisaż prac Karola Grygoruka połączony z prezentacją nowej kolekcji Dickies.



Mimo że Karol jest młodym fotografem to jego zdjęcia publikowane były już w magazynach Exklusiv, Machina, Pani, Vice o on sam na stałe współpracuje z wytwórniami muzycznymi oraz projektantami mody. Sam o sobie mówi, że jest zafascynowany street artem i kulturą miejską. Wyraźnie widać to w jego pracach, zwłaszcza na obecnej wystawie "Roboczy jakikolwiek". Bohaterami zdjęć są prawdziwi ludzie prezentujący swoje pasje - od skateboardingu, przez graffiti, po tatuaże. Realne sytuacje, gra światła, pełna naturalność i wszechobecna miłość do tego, co się robi. Sesja made in Poland, ale zdecydowanie na światowym poziomie.



Schodząc po wąskich schodach naszym oczom ukazuje się całkiem sporych rozmiarów skateshop, w którym marka Dickies pokazała swoją kolekcje jesień zima 2012/13. Dominują w niej mocne tkaniny, klasyczne wzory i bezkompromisowy, streetwearowy charakter. W nowej kolekcji pojawiły się zarówno ciepłe bluzy, kurtki, nowe wzory koszul, a także t-shirty wykorzystujące m.in. motywy deskorolkowe. Niezależnie czy dla ubrań czy dla fotografii, Galerie Koloru warto odwiedzić. [Lucy]

Galeria Koloru

Aleja Solidarności 82 (na tyłach KFC)