środa, 6 stycznia 2010

Piwo z Nergalem - A!TR.akcje w Delikatesach.TR, 4 stycznia, WarszawaUdało się! Potwierdzony w ostatniej chwili udział Adama "Nergala" Darskiego umożliwił nam przeprowadzenie z sukcesem trzecich "A!TR.akcji" - kulturalnych spotkań "Aktivista" i Delikatesów.TR!

Lider Behemotha, czyli laureata Nocnomarkowej nagrody w kategorii Artysta Roku, stawił się na Marszałkowskiej - mimo mrozu i przygotowań do miesięcznej trasy w USA - w świetnym humorze. Nie zasmucił go brak tłumów - po spotkaniu cieszył się z intymnej atmosfery, która pozwoliła na przyjazną rozmowę bez użycia mikrofonów. Obaj goście - Nergalowi towarzyszył Jerry "AnzHELLmo" Giers, dziennikarz Antyradia - wspominali dawne czasy, kiedy to m.in., jak przypomniał jeden z uczestników, Behemoth zarzekał się w wywiadach dla niszowych zinów, że nigdy nie będzie koncertował. Nergal skwitował to zgrabnym "To czasy, kiedy miałem w głowie kupę". Zwierzył się również z młodzieńczego marzenia, by ze swoim zespołem nagrać świetną blackmetalową płytę i zaraz potem się rozpaść, a także potwierdził cyrkulujące po internecie plotki o zaręczynach z Dodą. Nergal z dowcipem i dystansem do siebie opowiadał o tym, jak znosi dość nagłą popularność, Jerry kwitował ten fenomen od strony teoretyczno-muzycznej, a moderująca spotkanie naczelna zaśmiewała się do rozpuku z żartów Adama. Próbka? Opowiadając o mieszkaniu, które kupił lata temu i zamierzał szybciutko wymienić na większe, co nigdy się nie udało, Nergal opisywał bałagan i ścieżki, które wydeptał między pomieszczeniami. "Zamierzałem zlikwidować ten Majdan...", rzucił z szelmowskim uśmiechem, "...ale szybko się nie udało".

Chwalimy sobie takich gości!
A Wy przybywajcie na nasze spotkania tłumniej, bo naprawdę sa A!TR.akcje!
[tekst: am, foto: Witek Orski]

7 komentarzy:

 1. gdzie można przeczytac ten wywiad

  OdpowiedzUsuń
 2. łeee, ja myślałem że dacie jakiś większy wywiad, a tu mało co :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze do końca stycznia wywiad można przeczytać o tu: http://www.aktivist.pl/tekst/tId,725,tekst.html
  A w przyszłości będziemy rejestrować spotkania, bo za dużo perełek nam umyka!

  OdpowiedzUsuń
 4. to nie jest ten wywiad

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja nie wróżka, nie wiem, jaki wywiad Szanowny Anonimowy ma na myśli

  OdpowiedzUsuń
 6. ten o którym piszecie w artykule? lol

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten wywiad ukazał się ponoć w jakimś zinie w latach 90, o którym wspominał podczas spotkania jeden z jego uczestników. Zdaje się, że nie padła nawet nazwa tego zina

  OdpowiedzUsuń